• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST


Balıkesir’de art arda depremler!

Balıkesir’de art arda depremler!

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Balıkesir’de art arda 2 deprem meydana geldi. 4.1 ve 4.7 büyüklüğünde açıklanan deprem İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da da hissedildi.

Türkiye’de art arda depremler meydana geldi. Akşam saatlerinde Muğla’da meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez Balıkesir’de saat 01.13’te merkez üssü Karesi ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem oldu.

İSTANBUL VE BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Bu depremden kısa bir süre sonra ise saat 01.58’de yine Balıkesir’in Karasi ilçesinde 4.7 büyüklüğünde yeni bir deprem daha meydana geldi. Korkutan deprem İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da da hissedildi.

KANDİLLİ 4.9 OLARAK AÇIKLADI

Büyük korkuya neden olan depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi ise 4.9 olarak duyurdu.

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Balıkesir’de meydana gelen 4.7’lik depremin ardından depremin merkez üssüne en yakın ilçelerden olan Manyas’da vatandaşlar sokağa döküldü.

Depremi hissetmeleriyle birlikte apartmanlardan sokağa inen vatandaşlar depremin çok salladığını söyledi.

‘OLUMSUZ HABER YOK’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, depremlerin ardından “Merkez üssü Balıkesir Karesi olan ve çevre illerde de hissedilen iki deprem yaşadık. Çok şükür ki şu an olumsuz bir haber yok” dedi. Yılmaz, tüm ekipler ile teyakkuz halinde gelişmelerin yakından takip edildiğini belirterek “Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim muhafaza etsin” diye konuştu.

(Sözcü)

Sosyal Medyada Paylaşın:


BİRDE BUNLARA BAKINDüşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?